Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai brīvvalsts laikā celta māja ir nodota ekspluatācijā

J
jautā:
02. jūlijā, 2020
Normunds

Labdien! Esmu īpašnieks mājai, kas celta Latvijas brīvvalsts laikā. Vēlējos noskaidrot, vai mana māja ir nodota ekspluatācijā, taču nekāda informācija nav atrodama. Pašvaldībā noplātīja rokas. Vēstures arhīvā atbildēja, ka līdz 1940. gadam šāda jēdziena Latvijas likumdošanā nemaz nebija – tātad visas mājas, kas celtas līdz 1940. gadam, nav nodotas ekspluatācijā? Tādu māju Latvijā taču ir daudz. Atradu atbildes tikai par PSRS laika mājām. Kā man rīkoties, kā oficiāli sakārtot dokumentus, lai nebūtu jāmaksā 3% nodoklis? Paldies!

A
atbild:
08. jūlijā, 2020
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs

Ja šāda ēka ir ierakstīta zemesgrāmatā, tas varētu būt kā apliecinājums tam, ka tā ir tikusi nodota ekspluatācijā. Ekspluatācijā nenodotas ēkas parasti zemesgrāmatās neierakstīja.

Ja ēka tiešām celta Latvijas brīvvalsts laikā, Rīgas pilsētas būvvalde šādas ēkas izbūves tiesiskumu nepārvērtē.