Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai brāļa meitai no dāvinājuma jāmaksā nodoklis

J
jautā:
11. jūnijā, 2020
Agita

Labdien! Vēlos brāļa meitai uzdāvināt zemes gabalu. Vai viņai par to būs jāmaksā nodoklis?

A
atbild:
18. jūnijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Dāvanas no fiziskajām personām ar nodokli neapliek, ja dāvinātāju ar nodokļa maksātāju saista radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē. Šie radi ir vecāki, brālis, māsa, vecvecāki, bērni, mazbērni, vecāku brālis/māsa, brāļa/māsas bērni. To nosaka likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”.

Tātad brāļa meitai no  saņemtās dāvinājuma nodoklis nebūs jāmaksā.

Ja dāvinājuma vērtība pārsniedz 10 000 eiro (gadā), tas nākamajā gadā jānorāda gada ienākumu deklarācijā kā neapliekams ienākums.

Brāļa meitai būs jāmaksā nodevas par nekustamā īpašuma ierakstīšanu zemesgrāmatā.