Lasīšanai: 1 minūte

BKA ilgumu nosaka pēc darbinieka iesnieguma

J
jautā:
20. maijā, 2020
Inga

Labdien! Man 2019. gada 28. aprīlī piedzima bērns. Pēc tam 70 dienas bija pēcdzemdību slimības lapa. Sākot ar dienu, kad slimības lapa beidzās, uzrakstīju iesniegumu par bērna kopšanas atvaļinājumu uz pusotru gadu.
Tagad grāmatvede apgalvo, ka man jāatgriežas darbā, kad bērnam paliks pusotrs gads. Bet kur tad paliek vēl tās 70 dienas, kuras biju uz slimības lapas? Kad man ir jāatgriežas darbā?

A
atbild:
22. maijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Lai noskaidrotu dienu, ar kuru Jums pēc BKA izmantošanas ir jāatgriežas darbā, visdrošāk būtu uzmeklēt savu iesniegumu par šī atvaļinājuma piešķiršanu un, izvērtējot tā saturu, arī iesniegšanas datumu, ja nav minēts konkrēts BKA beigu datums, to izskaitīt.

Darba likuma 156. pants paredz tiesības uz BKA laiku, kas nav ilgāks par pusotru gadu, līdz dienai, kad bērns sasniedz astoņu gadu vecumu.