Lasīšanai: 1 minūte

Kam ir pieejamas ziņas par personas kontu un darījumiem

J
jautā:
06. aprīlī, 2020
Aleksandra

Labdien! Vai darba devējs var dabūt informāciju par darbinieka bankas konta izrakstu, proti, noskaidrot, kur/vai darbinieks maksā ar bankas karti?

A
atbild:
14. aprīlī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Kredītiestāžu likuma 62. pantā noteikts, ka ziņas par fizisko personu kontiem un veiktajiem darījumiem sniedzamas pašām fiziskajām personām un to likumīgajiem pārstāvjiem.

Ziņas par klientu, viņa kontiem un veiktajiem darījumiem saskaņā ar rakstveida līgumu sniedzamas trešajai personai, ja šādu ziņu sniegšanai trešajai personai klients nepārprotami ir piekritis.

Ziņas par klienta kredīta maksājumu grafiku, kredīta saistību izpildi, arī veiktajiem maksājumiem un atlikušo parādsaistību apjomu, pēc rakstveida pieprasījuma sniedzamas klienta kredīta galviniekam vai ķīlas devējam.

Ir vēl vairākas situācijas, kurās likums precīzi nosaka, kam un kādos gadījumos banka sniedz informāciju par klienta darījumiem, arī – tiesībsargājošām iestādēm.