TĒMA: Skola

Atbrīvojuma no valsts pārbaudījumiem termiņš

J
jautā:
15. februārī, 2013
Maija Vitjažkova

Labdien! MK noteikumos Nr. 112 teikts, ka dokumentu par pamatskolas izglītību bez eksāmenu kārtošanas var saņemt, ja atbrīvojums no eksāmenu kārtošanas ir garāks par 6 mēnešiem, un nevar, ja atbrīvojums ir īsāks par 6 mēnešiem. Ja ārsta zīmē ir norādīti tieši 6 mēneši, kas notiek tad? Tas nav ne garāk, ne īsāk. Paldies!

A
atbild:
20. februārī, 2013
Valsts izglītības satura centrs
Kristīne Ilgaža, sabiedrisko attiecību speciāliste

Ministru kabineta noteikumu Nr.112  „Kārtība, kādā izglītojamie atbrīvojami no noteiktajiem valsts pārbaudījumiem” termiņš tieši 6 mēneši, bet gan 11.punktā minēts laika periods, kas ir ilgāks par 6 mēnešiem; 12.punktā – laika periods, kas ir īsāks par 6 mēnešiem.

Administratīvā procesa likuma (APL) 42.panta 1.sadaļa par procesuālā termiņa sākumu nosaka: „1 Procesuālais termiņš, kas aprēķināms gados, mēnešos vai dienās, sākas nākamajā dienā pēc datuma vai pēc notikuma, kurš nosaka tā sākumu”, bet 43.panta 1. un 2.sadaļa par procesuālā termiņa izbeigšanos nosaka: „Termiņam, kuru skaita mēnešos, pēdējā diena ir termiņa pēdējā mēneša attiecīgais datums. Ja termiņa pēdējā mēnesī nav attiecīgā datuma, termiņa pēdējā diena ir šā mēneša pēdējā diena. Ja termiņa pēdējā diena ir sestdiena, svētdiena vai likumā noteikta svētku diena, termiņa pēdējā diena ir nākamā darba diena.”

Saskaņā ar APL Ministru kabineta noteikumu Nr.112  11.punktā ir minēts sākuma termiņš, bet 12.punktā – beigu termiņš.
Tas nozīmē, ka tieši 6 mēneši ir ieskaitāmi 12.punktā – laikā, kas ir īsāks par sešiem mēnešiem.