Aprūpe Centrālcietumā

J
jautā:
01. novembrī, 2010
ineta abolina

Sveicināti. Gribētu jautāt, vai tas ir normāli, kādi ir centrālcietuma apstākļi, kā cilvēkus baro un kādās telpās tur?! Tagad sākas ziema, no logiem pūš vējš, ne segu normālu, nekā viņiem nav. Vitamīnus arī viņi nekādus nesaņem. Lai tiktu pie ārsta, jāgaida gandrīz mēnesis. Vai nevarētu kaut kā palīdzēt?

A
atbild:
03. novembrī, 2010
Ieslodzījuma vietu pārvalde
Ināra Makārova, Administratīvā un personālvadības dienesta Administratīvās daļas vecākā referente

Saprotams, ka Latvijas cietumi nevar pretendēt uz pieczvaigžņu viesnīcas statusu. Ēkas ir novecojušas gan no ārpuses, gan iekšpuses. Taču šajos ekonomiski grūtajos laikos arī Latvijas ieslodzījuma vietām ir krietni samazināts budžets. Tādēļ – tik ilgi, kamēr trūks naudas remontiem, situācijas uzlabošanās diemžēl nav gaidāma.

Saskaņā ar Satversmes tiesas lēmumu par vitamīnu trūkumu ieslodzītajiem tika piešķirts papildu finansējums. Šīs trūkstošās vitamīnu devas ieslodzītie saņem uzturā, vairāk lietojot dārzeņus. Tātad tagad nepieciešamo vitamīnu devu viņi saņem pilnībā.

Ārsta apmeklējumu kārtība Rīgas Centrālcietumā ir šāda: ja ieslodzītajam ir kāda akūta problēma, piemēram, sāp vēders, viņš tiek izmeklēts nekavējoties. Citos gadījumos viņam ir jāaizpilda talons pierakstam pie ārsta vai iesniegums administrācijai. Tos saņem cietuma Medicīnas daļa un nosaka pieņemšanas laiku.

Brīvībā cilvēki uz pieņemšanu pie speciālista gaida pat vairākus mēnešus. Savukārt cietumā šis jautājums tiek risināts operatīvi. Nav tā, ka uz ārsta vizīti jāgaida ilgstoši.