Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Pornogrāfisku materiālu izplatīšana

J
jautā:
14. februārī, 2020
Anonīms

Vienu cilveku arestēja par to, ka viņš it kā esot licis internetā bērnu kailfoto un sūtījis tos uz ārzemēm. Viņa telefonā tika atrastas tādas bildes, bet bildēs nav saskatāmas personu sejas. Ir gaidāma tiesa. Sakiet, lūdzu, cik ilgs cietumsods par to var draudēt?

A
atbild:
17. februārī, 2020

Saskaņā ar Krimināllikuma 166. panta 2. daļu par tāda pornogrāfiska priekšnesuma apmeklēšanu vai demonstrēšanu vai par tādu pornogrāfiska rakstura materiāla apriti, kurš satur bērnu pornogrāfiju, cilvēka seksuālas darbības ar dzīvnieku, nekrofiliju vai dzimumtieksmes apmierināšanu vardarbīgā veidā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu (konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas) un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.