Kā tiek pārvēlēti valdes locekļi

J
jautā:
08. februārī, 2020
Deniss

Saskaņā ar Biedrību un nodibinājumu likuma 36. panta 3. punktu, ja biedrības valde nesasauc biedru sapulci, ko rakstveidā prasa ne mazāk kā viena desmitdaļa biedru, biedri, kuri prasa sapulces sasaukšanu, var patstāvīgi sasaukt biedru sapulci, par kuru paziņo un tās darba kārtību dara zināmu vismaz 14 dienas pirms sapulces sasaukšanas (36. panta 4. punkts). Tomēr, ja šajā sapulcē tiek lemts par 35. panta pirmās daļas 1.–3. punktā minētajiem jautājumiem (piemēram, valdes locekļu ievēlēšana/atsaukšana), tad šīs biedru sapulces lēmums ir jāiesniedz Uzņēmumu reģistrā (UR) kopā ar B3 veidlapu, kuru ir jāparaksta valdes locekļiem, ievērojot statūtos noteikto pārstāvības tiesību veidu. Vai sanāk, ka valdes locekli vispār nav iespējams atsaukt ar biedru kopsapulces lēmumu, ja viņš atsākas parakstīt B3 veidlapu un biedrībā ir reģistrēts tikai viens valdes loceklis?

A
atbild:
12. februārī, 2020

Jautājumā aprakstītajā situācijā veidlapu B3 paraksta jaunievēlētā valde (valdes sastāvs), pievienojot biedrības biedru kopsapulces protokolu un citus dokumentus, kas paredzēti biedrības valdes sastāva izmaiņu pieteikšanai Uzņēmumu reģistrā. Sīkāka informācija pieejama Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra mājaslapā vai zvanot uz bezmaksas uzziņu tālruni 67 031 703.