TĒMA: Nodokļi

Vai saimniecisko darbību var izbeigt elektroniski

J
jautā:
16. novembrī, 2021
German Belov

Labdien! Vai ir iespējams likvidēt pašnodarbinātā statusu elektroniski? Lūdzu, nosūtiet instrukciju/saiti. Paldies!

A
atbild:
16. decembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Jā, saimniecisko darbību/ pašnodarbinātā statusu var izbeigt elektroniski. Tas izdarāms Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmā.

Iesniegumu par saimnieciskās darbības izbeigšanu iesniedz, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšana sistēmu. EDS darba virsmā jāatver logs “Sagatavot dokumentu” > “No veidlapas”. Jāatrod dokumentu grupa “Nodokļu maksātāju pamatdarbības veida un reģistrācijas datu izmaiņu veidlapas” > “Nodokļu maksātāja (fiziskās personas) reģistrācijas dati”. No saraksta jāizvēlas saimnieciskās darbības reģistrācijas veids, kura darbību ir nolemts izbeigt, pie attiecīgā saimnieciskās darbības veida jāizvēlas “mainīt reģistrācijas datus”, un veidlapā jāatzīmē saimnieciskās darbības beigu datums.

Informācija par saimnieciskās darbības izbeigšanu ir atrodama VID tīmekļa vietnē norādē “Saimnieciskās darbības veicēji”.

Nodokļus administrē un klientus – nodokļu maksātājus – apkalpo Valsts ieņēmumu dienests. Ja rodas neskaidrības, jāsazinās ar VID.