Lasīšanai: 1 minūte

Galvenais stipendijas piešķiršanas kritērijs ir sekmes

J
jautā:
07. aprīlī, 2020
AIJA

Labdien! Vai profesionālās izglītības audzēkņa stipendiju var samazināt par vērtējumu “neieskaitīts”?

A
atbild:
08. maijā, 2020

Katrā profesionālās izglītības iestādē ir izstrādāts stipendiju piešķiršanas nolikums un apstiprināta stipendiju piešķiršanas komisija. To paredz Ministru kabineta noteikumu Nr. 740 “Noteikumi par stipendijām” 27. pants. Galvenais stipendijas piešķiršanas kritērijs ir sekmes. Tātad vērtējums “neieskaitīts” var būt iemesls stipendijas samazināšanai. Profesionālās izglītības iestāde stipendijas piešķir un izmaksā saskaņā ar profesionālās izglītības iestādes vadītāja vai viņa pilnvarotas amatpersonas lēmumu.

Katram audzēknim nosaka stipendiju, ne mazāku par 10 eiro mēnesī, bet lielākā stipendija ir 71,14 eiro.