Izdevumi par īpašuma nostiprināšanu zemesgrāmatā

J
jautā:
02. februārī, 2020
Andra

Interesējos par padomju laikā celtas (sešdesmitie gadi) dzīvojamās mājas ierakstīšanu zemesgrāmatā. Vai nepieciešams veikt uzmērīšanu, ja ir saglabājusies astoņdesmito gadu inventarizācijas lieta ar visiem tālaika mērījumiem? Ar cik lieliem un kādiem izdevumiem jārēķinās, lai zemesgrāmatu nokārtotu (vismaz aptuveni, priekšstatam, lai saprastu, vai šobrīd tam pietiktu līdzekļu)?

A
atbild:
13. februārī, 2020
Tiesu administrācija
Vjačeslavs Mitņičuks, Finanšu un administratīvā departamenta Materiāltehniskā nodrošinājuma speciālists

Ja Valsts zemes dienesta informācijas sistēmā pie būves datiem nav atzīmes, ka dati nav izmantojami reģistrācijai zemesgrāmatā, tad nav nepieciešams veikt uzmērīšanu, lai ēku ierakstītu zemesgrāmatā.

Ja šāda atzīme ir, tad nepieciešams veikt ēkas uzmērīšanu, lai to varētu ierakstīt zemesgrāmatā.

Aptuveno summu, neredzot dokumentu, uz kura pamata iegūta ēka, ir grūti noteikt, bet informācija par valsts nodevām atrodama 2009. gada 27.oktobra pieņemtajos Ministru kabineta noteikumos Nr. 1250 “Noteikumi par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā”.