Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Vai ēkas, kurām nav veikta kadastrālā uzmērīšana, var ierakstīt zemesgrāmatā

J
jautā:
03. martā, 2024
Endija

No mammas ir mantots īpašums, kas sastāv no dzīvojamās mājas un četrām palīgtelpām. Ir iegūta mantojuma apliecība, bet nav zemesgrāmatas. Vai ir jāveic ēku inventarizācija, lai to iegūtu? Vai ēkas varēs ierakstīt zemesgrāmatā, ja tās nav nodotas ekspluatācijā?

A
atbild:
04. martā, 2024
Tiesu administrācija
Ināra Makārova, sabiedrisko attiecību speciāliste

Lai ierakstītu zemesgrāmatā mantotās ēkas, nepieciešams pārliecināties, vai ēkas ir reģistrētas kadastrā. Tas nozīmē, ka ir jābūt veiktai ēku inventarizācijai.

Vēl nenodotas ēkas ekspluatācijā var ierakstīt zemesgrāmatā, ja tās ir jaunbūves. Tad ir vajadzīga būvvaldes izziņa jaunbūves reģistrācijai zemesgrāmatā.