Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodoklis, saņemot dāvanu no radinieka

J
jautā:
10. janvārī, 2020
Sanita

Ja esmu saņēmusi dāvanā dzīvokli no savas tantes (tēva māsas), vai man ir jāmaksā ienākuma nodoklis? Un kā lai es noskaidroju, cik liela ir šī summa? Dāvinājuma līgumā, zemesgrāmatā nekādas summas nav norādītas, tikai dzīvokļa platība.

A
atbild:
22. janvārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ar nodokli neapliek dāvanas no fiziskajām personām pilnā apmērā – ja dāvinātāju ar nodokļa maksātāju saista radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē. Šie radi ir vecāki, brālis, māsa, vecvecāki, bērni, mazbērni, vecāku brālis/māsa, brāļa/māsas bērni. Saņemot dāvinājumu no tēva māsas, nodoklis, nav jāmaksā. Izņēmums ir dāvinājums saimnieciskās darbības ietvaros.