Kā “legalizēt” ēku

J
jautā:
07. janvārī, 2020
Vilis

Ēkai veikta vienkāršotā pārbūve. Ir apliecinājuma karte. Ir tehniskās apsekošanas atzinums par veiktajiem būvdarbiem. Nav būvdarbu veicēja. Tie veikti sen, pašu spēkiem. Būvvalde liek meklēt sertificētu būvfirmu, lai nodotu. Vai tas pareizi? Kā to pareizi nodot, legalizēt?

A
atbild:
16. janvārī, 2020
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs

Šībrīža normatīvais regulējums neparedz tādu jēdzienu kā ‘’legalizācija’’, tas nozīmē, ka jebkura būvniecības iecere, kura tiek nodota saskaņošanai būvvaldē, tiek vērtēta kā jauna iecere, neskatoties uz to, ka būvdarbi ir realizēti pirms būvniecību atļaujošās dokumentācijas saņemšanas. Tas nozīmē, ka atbilstoši normatīvajiem aktiem būvvaldei ir jāizvirza nosacījumi būvdarbu uzsākšanai. Tai pašā laikā Rīgas pilsētas būvvalde gadījumos, kad būvdarbi ir pabeigti, respektē to un, lai pasūtītājs saņemtu būvniecības iecerē atzīmi par izpildītiem būvdarbu uzsākšanas nosacījumiem un pēc tam nodotu objektu ekspluatācijā, pieļauj, ka pasūtītājs iesniedz būvvaldē sertificēta speciālista sagatavotu būves tehniskās apsekošanas atzinumu, kurā secināts, ka būvdarbi ir pabeigti atbilstoši izstrādātajai būvniecības iecerei un pašreizējiem būvniecību reglamentējošiem normatīvajiem aktiem un būve atbilst Būvniecības likuma 9. pantā minētajām būves būtiskajām prasībām.