Bērna kopšanas atvaļinājumu var izmantot arī pa daļām

J
jautā:
01. janvārī, 2020
Ieva

Labdien! Ar 09.04.2019. esmu aizgājusi bērna kopšanas atvaļinājumā. Kļūdas (muļķīgas nezināšanas) dēļ iesniegumu darbavietā par BKA rakstīju līdz 20.08.2020., tas ir, bērna 1,5 gadu vecumam, nevis 1,5 gadu no atvaļinājuma sākuma datuma. Vai es varu darba devējam iesniegt vēl vienu BKA iesniegumu par atlikušo laika periodu, kas turpinātos uzreiz augustā? Vai atlikušo BKA periodu (~50 dienas) varu pieprasīt arī vēlāk (piemēram, pēc gada)? Un vai tas nekādi neietekmē bērna kopšanas pabalsta izmaksu?

A
atbild:
06. janvārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Bērna kopšanas atvaļinājumu abiem vecākiem ir tiesības izmantot 1,5 gadu garumā, līdz bērns ir sasniedzis 8 gadu vecumu. To paredz Darba likuma 156. pants. Nav noteikts, ka viss BKA periods ir jāizmanto vienlaidus. Tas nozīmē, ka Jūsu aprakstītajā situācijā pastāv iespēja vai nu rakstīt jaunu iesniegumu, lūdzot BKA pagarināt, vai arī atlikušo BKA daļu izmantot citā laikā.

Bērna kopšanas pabalstu izmaksā valsts 171 eiro apmērā līdz bērna pusotra gada vecumam.