Lasīšanai: 1 minūte

Dokumentu par darbinieku prombūtni glabāšanas termiņš

J
jautā:
05. jūlijā, 2024
Esmeralda

Labdien! Cik ilgi darba devējam jāglabā darbinieku prombūtnes iesniegumi?

A
atbild:
13. augustā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likums nosaka dažādus noilguma termiņus, kas attiecas uz darbinieka tiesībām celt pretenziju vai prasību pret darba devēju. Attiecībā uz darbinieku prombūtnes iesniegumu glabāšanu svarīgi ņemt vērā minētos termiņus, lai nodrošinātu, ka visi nepieciešamie dokumenti ir pieejami gadījumā, ja rodas strīds.

Darba likuma 31. pants noteic, ka prasības, kas izriet no darba tiesiskajām attiecībām, var celt trīs gadu laikā no tiesību aizskāruma dienas, ja likumos nav noteikts cits noilguma termiņš. Tas nozīmē, ka darba devējam būtu ieteicams glabāt visus ar darbinieku prombūtni saistītos dokumentus, tostarp prombūtnes iesniegumus, vismaz trīs gadus pēc attiecīgā perioda beigām, lai nodrošinātu iespēju atbildēt uz potenciālajām pretenzijām vai prasībām konkrētajā laika periodā.