TĒMA: Tieslietas

Protokola sastādīšanas termiņš

J
jautā:
24. janvārī, 2013
Agris Puters

Labdien. Portālā ir publicēta atbilde (it kā) uz manu jautājumu. Esmu dzirdējis, ka kopš jūlija Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā vairs nav ierobežots laiks administratīvā pārkāpuma lietvedībai, ja lietvedība ierosināta, tad protokols var tikt sastādīts un sods uzlikts kaut vai pēc N gadiem. Vai tā tiešām ir? Vēlos norādīt, ka faktiski neesmu saņēmis atbildi pēc būtības - vai pastāv kādi termiņa ierobežojumi no administratīvā pārkāpuma lietvedības ierosināšanas brīža līdz administratīvā pārkāpuma protokola sastādīšanas brīdim. Vai jautājums tiešām bija nesaprotams?
Ja iespējams, lūdzu sniegt atbildi tieši šādā kontekstā - vai pastāv kādi termiņa ierobežojumi no administratīvā pārkāpuma lietvedības ierosināšanas brīža līdz administratīvā pārkāpuma protokola sastādīšanas brīdim, vai arī lietvedība var vilkties mūžīgi?

A
atbild:
07. februārī, 2013
Lolita Lūse
LV portāls

Pašlaik neviens no Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) pantiem nenosaka termiņu no administratīvā pārkāpuma lietvedības ierosināšanas brīža līdz administratīvā pārkāpuma  protokola sastādīšanas brīdim.

Šobrīd LAPK 37.panta pirmajā daļā ir norādīts termiņš lietvedības uzsākšanai, bet nav norādīts termiņš līdz administratīvā pārkāpuma protokola sastādīšanai. Pants paredz, ka, saņemot lietu, sešu mēnešu laikā no pārkāpuma izdarīšanas brīža ir jāuzsāk administratīvā lietvedība (piemēram, rezolūcijas veidā), bet pēc cik ilga laika jābūt sastādītam administratīvajam protokolam, neviens LAPK pants nenosaka.