Precīzu piešķirtā atvaļinājuma laiku norāda rīkojumā

J
jautā:
11. decembrī, 2019
Kate

Atvaļinājums būs vienu nedēļu no 19. decembra līdz 25. decembrim. Atvaļinājumā ir svētku dienas. Kurā datumā jābūt darbā?

A
atbild:
12. decembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma normas paredz, ka atvaļinājumu piešķir kalendāra nedēļās. Taču nav izslēgta iespēja atvaļinājumu dalīt arī pa dienām. Tāpat ir noteikts, ka svētku dienas, ja tās iekrīt atvaļinājuma laikā, to pagarina. Parasti darba devējs rīkojumā par atvaļinājuma piešķiršanu norāda atvaļinājuma pirmo un pēdējo dienu, lai nerodas pārpratumi.

Ja Jums atvaļinājums tiek piešķirts vienas kalendāra nedēļas apmērā, sākot ar 19. decembri, tad atvaļinājuma pēdējā diena būs 28. decembris. Jo atvaļinājuma laikā iekrīt divas svētku dienas un vēl viena svētku diena ir atvaļinājuma pagarinājumā.

Jāatceras, ka darba devējs atvaļinājuma laikā apmaksā tikai tās dienas, kad darbiniekam būtu bijis jāstrādā. Tādējādi svētku dienu esamība atvaļinājuma laikā nozīmē dienu skaita ziņā garāku atvaļinājumu, bet atvaļinājuma nauda būs mazāka.