TĒMA: Mājoklis

Pieļaujamais trokšņu līmenis

J
jautā:
05. decembrī, 2019
Oļesja

Labdien! Mēs ar vīru nopirkām dzīvokli. Pārcēlāmies, sākām sakārtot savu jauno dzīvesvietu: taisām remontu. Bet mums blakus dzīvo kaimiņiene, kurai nepatīk nekas, ko mēs darām. Viņa nāk pie mums jebkurā dienas laikā ar pretenzijām, viņa raksta sūdzības, viņa jau draudēja ar tiesu... Es pat nevaru aizvērt durvis – šis troksnis viņai traucē gulēt. Mēs ar vīru nevaram saprast, kā rīkoties. Dzīvojam divatā, mums nav bērnu un mājdzīvnieku, paši esam klusi ģimenes cilvēki. Bet nu jau piecus gadus mums nav miera. Dodiet mums padomu, kā rīkoties. Paldies!

A
atbild:
16. decembrī, 2019

Pieļaujamo trokšņu apmēru dzīvojamās telpās reglamentē Ministru kabineta 2014. gada 7. janvāra noteikumu Nr. 16 “Trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība” 4. pielikums.

Dzīvojamās telpās un guļamtelpās jābūt šādam trokšņu līmenim:

  • dienā no plkst. 7.00 līdz 19.00 – līdz 35dB (A);
  • vakarā no plkst. 19.00 līdz 23.00 – līdz 35dB (A);
  • naktī no plkst. 23.00 līdz 7.00 – līdz 30 dB (A).

Tādējādi, ja Jūs nepārsniedzat minēto trokšņu robežlielumus, Jums nav par ko uztraukties un kaimiņu iebildumus varat neņemt vērā.

Plašāk par trokšņu ietekmi un to cēloņiem Jūs varat izlasīt LV portāla rakstā “Troksnis traucē naktsmieru. Ko darīt?”.