Lasīšanai: 1 minūte

Personīgo mobilo tālruņu lietošana darba laikā

J
jautā:
03. decembrī, 2019
Roberts

Lai novērstu telefonu lietošanu uzņēmumā, darba devējs ir iecerējis kārtību, kurā katram darbiniekam pirms darba uzsākšanas telefons jāatstāj pie sava brigadiera noteiktā vietā (un telefonu varēs dabūt tikai ar brigadiera atļauju). Vai tas nav cilvektiesību pārkāpums? Cilvēkam tiek atņemts personīgais īpašums (telefons). Ja, nedod Dievs, notiek kāda nelaime un tevi nevar sazvanīt, vai darba devējam nevar būt lielas nepatikšanas? Paldies!

A
atbild:
09. decembrī, 2019
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja

Darba devējs ir tiesīgs noteikt uzņēmuma darba kārtību, arī mobilo tālruņu lietošanas kārtību. To parasti nosaka iekšējās kārtības noteikumos.

Darbiniekiem ir tiesības vērsties pie darba devēja un lemt jautājumu par saziņu ar darbinieku darba laikā, ārkārtas gadījumos, piemēram, var tikt nodrošināta iespēja zvanīt uz uzņēmuma tālruni.