Darba samaksa par svētku dienām: piemaksa vai apmaksāta brīvdiena citā darba dienā

J
jautā:
01. decembrī, 2019
Liene

Labdien! Kāda darba samaksa jāsaņem darbiniekam par svētku dienām, ja ir dienas alga un slīdošais darba grafiks? Darba devējs apgalvo, ka piemaksas netiks veiktas, jo ir slīdošais darba grafiks un piemaksām šajā gadījumā nav jābūt.

A
atbild:
04. decembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Nodarbinātību svētku dienās regulē Darba likuma 144. panta otrā daļa, kas nosaka: “Ja nepieciešams nodrošināt nepārtrauktu darba gaitu, atļauts nodarbināt darbinieku svētku dienā, piešķirot viņam atpūtu citā nedēļas dienā vai izmaksājot atbilstošu atlīdzību.”

Ja Jums ir nolīgts summētais darba laiks, tad par darbu svētku dienās ir izmaksājama piemaksa saskaņā ar Darba likuma 68. pantu, kas nosaka: “Darbinieks, kas veic virsstundu darbu vai darbu svētku dienā, saņem piemaksu ne mazāk kā 100% apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, – ne mazāk kā 100% apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu.”

Tātad darba devējam ir divas iespējas atlīdzināt darbu svētku dienā:

  • darbiniekam darbs svētku dienā tiek kompensēts ar piemaksu;
  • viņam pienākas cita apmaksāta atpūtas diena.