Brīdinājuma vēstule un nenomaksāts gāzes parāds

J
jautā:
11. novembrī, 2019
Inga

Labdien! Esmu saņēmusi brīdinājuma vēstuli no “Latvijas propāna gāzes” – neesmu apmaksājusi gāzes patēriņu par 2012.–2014. gadu. Cik tas ir pamatoti un likumīgi, ka šādu brīdinājuma vēstuli saņemu tikai 2019. gadā? Jāatzīmē, ka norādītajā īpašumā nedzīvoju kopš 2001. gada, bet diemžēl nav saglabājies pirkuma/pārdošanas dokuments, kas to apliecinātu. Nosūtīju savu deklarētās dzīvesvietas adresi, bet diemžēl viņi šo faktu neņem vērā. Kā rīkoties?

A
atbild:
19. novembrī, 2019
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs
Evija Lene, Patērētāju komunikācijas un informēšanas daļas vecākā konsultante

Jūsu izklāstītajā situācijā ir iestājies Komerclikuma 406. pantā noteiktais noilguma termiņš. Proti, “no komercdarījuma izrietošie prasījumi noilgst triju gadu laikā, ja likumā nav noteikts cits noilguma termiņš”. Patērētājai šajā gadījumā vajadzētu vērsties pie komersanta rakstveidā, norādot uz noilguma iestāšanos, kā arī minēt faktu, ka no 2001. gada patērētāja vairs nav šī nekustamā īpašuma īpašniece. Ja strīdu nav iespējams atrisināt, savstarpēji vienojoties, aicinām vērsties ar iesniegumu Patērētāju tiesību aizsardzības centrā.