Pie viena un tā paša darba devēja kopā nostrādāti vairāk nekā 9 gadi. Strādāts dažādos amatos. Pēdējā amatu maiņā, pārtraucot vienas darba attiecības un uzsākot citas, bija pārtraukums divas dienas (sestdiena un svētdiena). Vai, atlaižot no darba sakarā ar darba līguma izbeigšanos (tika saņemts uzteikums), darba devējs drīkstēja neizmaksāt atlaišanas kompensāciju?
Jūsu jautājumā sniegtā informācija nav pietiekama, lai saprastu, vai Jums atlaišanas pabalsts bija jāizmaksā.
Atlaišanas pabalsts darbiniekam obligāti pienākas Darba likuma (DL) 112. pantā noteiktajās situācijās.
Respektīvi, atlaišanas pabalsta izmaksa, ievērojot Darba likuma regulējumu, ir atkarīga no iemesla. To parasti norāda uzteikuma pamatojumā. Tātad ir svarīgi, kāds DL pants ir bijis norādīts uzteikumā.
Ja darba devējs ir uzteicis Jums darba līgumu, pamatojoties uz 101. panta pirmās daļas 6., 7., 8., 9., 10. vai 11. punktu, tad atlaišanas pabalsts ir jāizmaksā šādā apmērā:
Otra situācija atlaišanas pabalsta izmaksai ir darbinieka paša rakstīta uzteikuma gadījumā, ja pamatojums ir DL 100. panta piektā daļa jeb tikumības un taisnprātības apsvērumi, kas darbiniekam neļauj turpināt darba attiecības. Ja darbinieks atbilstoši šā likuma 100. panta piektās daļas noteikumiem uzteic darba līgumu un darba devējs piekrīt, ka darbinieka norādītais iemesls ir svarīgs, darba devējam ir pienākums izmaksāt darbiniekam atlaišanas pabalstu iepriekš minētajā apmērā.
Ja uzteikumā ir norādīts cits pamatojums, atlaišanas pabalsts nav obligāti jāizmaksā.
No 2005. gada Darba likuma (DL) 112. pants paredz, ka atlaišanas pabalsta apmērs ir tieši saistīts ar darbinieka stāžu pie konkrētā darba devēja un darbinieka vidējās izpeļņas aprēķinu par konkrēto laiku.
Tātad, ja atlaišanas pabalsts vispār bijis jāizmaksā, tad būtu jāievēro kopējais Jūsu darba stāžs pie attiecīgā darba devēja.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!