Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Vide

Vai bez ciršanas atļaujas drīkst zāģēt vēja izgāztos kokus

J
jautā:
07. aprīlī, 2020
Inta

Vai bez ciršanas atļaujas savā īpašumā drīkst zāģēt vēja izgāztos kokus?

A
atbild:
07. aprīlī, 2020
Valsts meža dienests
Normunds Knēts, Mežsaimniecības daļas vadītājs

Meža likuma 12. panta 3. daļā ir teikts: “Apliecinājums nav nepieciešams, ja mežaudzes šķērslaukums ir lielāks par kritisko šķērslaukumu, sauso un vēja gāzto koku ciršanai, saglabājot normatīvajos aktos par koku ciršanu un dabas aizsardzību noteiktos sausos un kritušos kokus. Katru gadu pirms šādu koku ciršanas uzsākšanas (bet ne biežāk kā reizi gadā) meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja pienākums ir par koku ciršanu paziņot Valsts meža dienestam (VMD).”

Vienkārši sakot – šādu koku ciršanai var nesaņemt VMD izsniegtu atļauju, taču arī tad par ciršanu ir jāpaziņo VMD. Paziņot var klātienē, rakstiski, izmantojot e-pastu, vai pa telefonu.