E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 17655
Lasīšanai: 2 minūtes

Patērētāju kreditēšana

J
jautā:
02. augustā, 2019
Andris

Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 8. pants nosaka: no 2019. gada 1. jūlija patērētāja kreditēšanas līguma izmaksas patērētājam nevar pārsniegt 0,07% dienā. Vai šī norma attiecas arī uz agrāk noslēgtajiem kredīta līgumiem?

A
atbild:
05. augustā, 2019

Saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likuma (ar 01.07.2019. grozījumiem) 8. panta 23 daļu par šā panta 2.2 daļā minētajām prasībām neatbilstošām uzskata tādas kredīta kopējās izmaksas patērētājam, kuras pārsniedz 0,07% dienā no kredīta summas. Kredīta kopējo izmaksu ierobežojumu patērētājam nepiemēro tādiem patērētāju kreditēšanas līgumiem, kurus noslēdzot kredīta devēja glabāšanā kā nodrošinājums nododama kāda lieta un saskaņā ar kuriem patērētāja atbildība ir ierobežota tikai ar ieķīlāto lietu. Ņemot vērā, ka grozījumi minētajā tiesību normā ir stājušies spēkā ar 2019. gada 1. jūliju, šos ierobežojumus piemēro līgumiem, kas slēgti pēc 01.07.2019.

Taču gadījumos, kad jau spēkā esošo līgumu noteikumi maksājumu jomā tiek grozīti (piemēram, pārkreditācija, kredītu apvienošana u. tml.), tiesību normā noteiktie ierobežojumi tiek piemēroti.

Neskaidrību vai jautājumu gadījumā Jūs esat tiesīgs vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, kur varēsiet saņemt konsultācijas un informāciju jautājumos, kas cita starpā skar patērētāju kreditēšanu. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU