TĒMA: Nodokļi

Komersants var slēgt līgumu ar pašnodarbināto

J
jautā:
01. augustā, 2019
Laura

Labdien! Plānojam uzsākt uzņēmējdarbību, atverot bērnu aktivitāšu centru, kas piedāvā bērnu nodarbības. Vai drīkstam slēgt līgumus ar pašnodarbinātajiem, saimnieciskās darbības veicējiem par attiecīgo pakalpojumu? Vai tomēr šie pasniedzēji ir jāpieņem darbā uz attiecīgo stundu skaitu?

A
atbild:
05. augustā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Komersants var slēgt ar pašnodarbināto uzņēmuma līgumu.

Ja ir noslēgts uzņēmuma līgums ar fizisko personu, kas ir reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicēja Valsts ieņēmumu dienestā, tā pati maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas kā pašnodarbināta persona.

Darbam ar bērniem ir noteiktas stingras prasības, arī attiecībā uz pakalpojumu sniegšanā iesaistītā personāla kompetencēm un atbildību.

Ministru kabineta 2013. gada 16. jūlija noteikumos Nr. 404 “Prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrēšanas kārtība” ir noteikts: pakalpojumu sniedzējs ir juridiska persona, un tai ir jānodrošina, ka ir noslēgti darba līgumi vai uzņēmuma līgumi ar pakalpojuma sniegšanā iesaistītajām personām.