Lasīšanai: 1 minūte

Darba samaksas aprēķins, dodoties atvaļinājumā

J
jautā:
19. jūlijā, 2019
Santa

Labdien! Darbinieks vēlas doties ikgadējā atvaļinājumā. Viņš līdz atvaļinājumam grib saņemt darba algu un atvaļinājuma naudu. Vai ir jāprasa darba laika uzskaites tabele par nostradāto laiku līdz atvaļinājumam?

A
atbild:
22. jūlijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Normatīvais regulējums (Darba likuma 69. pants) paredz, ka darbiniekam, dodoties atvaļinājumā, iepriekšējā dienā ir izmaksājama atvaļinājuma nauda un darba samaksa par laiku, kas nostrādāts līdz atvaļinājumam. Pēc darbinieka rakstveida pieprasījuma samaksu par atvaļinājuma laiku un darba samaksu par laiku, kas nostrādāts līdz atvaļinājumam, var izmaksāt citā laikā, bet ne vēlāk kā nākamajā darba samaksas izmaksas dienā.

Lai aprēķinātu darba samaksu par laiku, kas nostrādāts līdz atvaļinājumam, īpaši summētā vai maiņu darba laika gadījumā, ir nepieciešama informācija par faktiski nostrādāto laiku. Šim nolūkam var izmantot izveidoto darba grafiku, kā arī darba laika uzskaites tabeli.