Lasīšanai: 1 minūte

Darba līguma grozījumi slēdzami rakstveidā

J
jautā:
18. jūlijā, 2019
Ainārs

Labdien! No 1. septembra darba devējs veic izmaiņas darba grafikā: tagad katru darba dienu būs jāstrādā nevis 8, bet gan 12 stundas. Līgums netiek pārslēgts. Kad darba devējam tiek jautāts par līguma pārslēgšanu, viņš atbild: “Ja kaut kas nepatīk, raksti atlūgumu!” Ko darīt?

A
atbild:
22. jūlijā, 2019
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Darba devējam nav tiesību vienpusējā kārtībā grozīt darba līguma nosacījumus, arī jautājumā par nolīgto darba laiku. Ja tiek mainīti darba nosacījumi (piemēram, noteikts cits darba laiks), tie ir abām pusēm jāapstiprina kā rakstveida vienošanās. Tāpat darbiniekam nav pienākuma rakstīt atlūgumu, ja viņš nepiekrīt darba devēja piedāvājumam strādāt 12 stundu darba dienu.

Konkrētajā situācijā darbinieks var vērsties Valsts darba inspekcijā.