TĒMA: Tieslietas

Paternitāti var apstrīdēt 2 gadu laikā, kopš radušās šaubas par bērna izcelsmi

J
jautā:
05. jūnijā, 2019
Evy

Labdien! Ir situācija – vīrieša kopdzīvē ar sievieti piedzima bērns (laulība nebija reģistrēta), protams, atzina par savu bērnu, pēc 2 gadiem izšķīrās, un sieviete pateica, ka tas nav viņa bērns. Pēc gada tēvs mēģināja tomēr sākt kontaktēties ar bērna māti, jo ātrāk nebija iespējas, tādēļ ka māte aizliedza tikties ar bērnu. Maksā uzturlīdzekļus. Ir iesniegts tiesā prasības pietikums par saskarsmes tiesībām, un māte atkal sāka runāt, ka viņš nav bioloģiskais tētis. Lai nebūtu tādu runu, tēvs gatavs par savu naudu veikt DNS testu (bērnam 4 gadi). Jautājums: ja tomēr mātei būs taisnība un viņš nav bioloģiskais tēvs, kā rīkoties tālāk? Rakstīt tiesā iesniegumu, lai atceļ paternitāti, un beigt maksāt uzturlīdzekļus? Jo tādas aizdomas radās tikai pirms gada, kad māte pati to pirmoreiz teica, un tagad atkal to apstiprināja.

A
atbild:
06. jūnijā, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Situācijas apraksts liecina, ka šajā gadījumā paternitāte ir noteikta, dzimtsarakstu nodaļai iesniedzot bērna mātes un bērna tēva kopīgu iesniegumu par paternitātes atzīšanu. Paternitātes atzīšanu var anulēt tikai ar tiesas lēmumu. Plašāks izklāsts, kādos gadījumos un ar kādiem nosacījumiem ir iespējams tiesas ceļā apstrīdēt atzītu paternitāti, pieejams LV portāla skaidrojumā Atzītas paternitātes apstrīdēšana un bērna tiesības uz tiesisko stabilitāti.