Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Dāvanas no vecvecākiem ar nodokli neapliek

J
jautā:
22. maijā, 2019
Oskars

Labdien! Vai dāvinājums, kas sasniedz 7000 eiro un saņemts no vecvecākiem skaidrā naudā, tiek aplikts ar nodokli?

A
atbild:
28. maijā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliek dāvanas no fiziskajām personām, ja dāvinātāju ar maksātāju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē. Līdz ar to no ienākuma – dāvinājuma no vecvecākiem – nodoklis nav jāmaksā.