Lasīšanai: 1 minūte

Zīmogs – tikai likumā noteiktos gadījumos

J
jautā:
04. februārī, 2019
Inese

Labdien! Lūdzu skaidrojumu: vai personāla izziņām un arhīva izziņām, kas domātas iesniegšanai VSAA, ir obligāta prasība – iestādes zīmoga nospiedums?

A
atbild:
18. februārī, 2019
Tieslietu ministrija
Kristīne Kuprijanova, Normatīvo aktu kvalitātes nodrošināšanas nodaļas vadītāja

No Dokumentu juridiskā spēka likuma 4. panta otrās daļas 4. punkta izriet, ka zīmoga nospiedums dokumentam ir nepieciešams tikai tiesību aktos noteiktos gadījumos. Līdz ar to, ja nevienā spēkā esošā normatīvajā aktā nav paredzēts, ka personāla izziņām un arhīva izziņām jābūt apzīmogotām, zīmogs šiem dokumentiem nav vajadzīgs.