Ja reklāma izvietota uz pašvaldības valdījumā esošas mājas

J
jautā:
12. decembrī, 2018
Nellija

Labdien! Uz mūsu daudzdzīvokļu mājas gala sienas ir uzliktas divas lielas reklāmas: “Baltcom” un “E-kredīts”. Vai tas obligāti bija jāsaskaņo ar namu pārvaldnieku “Ogres Namsaimnieks”, mājas vecāko un mājas iedzīvotājiem? Kādu samaksu mēs varam prasīt par šādām reklāmām? Ar cieņu!

A
atbild:
14. janvārī, 2019
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Ja māju apsaimnieko SIA “Ogres Namsaimnieks” un tai ievēlēts mājas vecākais, visticamāk, tā ir vietējās pašvaldības valdījumā. Ir pilnvarotais pārstāvis – mājas vecākais. “Šādā situācijā jautājumu par reklāmu izvietošanu uz daudzdzīvokļu māju sienām risina pārvaldnieks,” skaidro Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš. “Ja māja būtu pārņemta dzīvokļu īpašnieku valdījumā, tad tieši šīs mājas pārvaldnieks nodarbotos ar reklāmas izvietošanas lietām un viņa pienākums būtu gādāt, lai nauda nonāk tieši šīs mājas apsaimniekošanas budžetā. Mājas vecākā postenis ir paredzēts tikai komunikācijai starp dzīvokļu īpašniekiem un apsaimniekotāju, lai tam nevajadzētu kontaktēties, piemēram, ar simt dzīvokļu īpašniekiem. Tādēļ atļauja izvietot uz ēkas fasādes reklāmu pilnīgi noteikti nav jāsaskaņo ar mājas vecāko. Ja pārvaldnieks ir saņēmis samaksu par reklāmas izvietošanu, mājas vecākais gan var prasīt pārvaldniekam, kur novirzīti ieņēmumi par reklāmu.”