Sods par pārkāpumu, ko fiksējis fotoradars

J
jautā:
14. novembrī, 2018
Māris

Vai par pirmo ceļu satiksmes pārkāpumu, ko ir fiksējis fotoradars, var izteikt brīdinājumu, ņemot vērā, ka līdz šim nav bijis nekādu ceļu satiksmes pārkāpumu?

Kur ir iespējams apskatīties jauno sodu apmēru par fotoradaru fiksētajiem ātruma pārkāpumiem?

A
atbild:
16. novembrī, 2018
Linda Balode
LV portāls

Tas, ka līdz šim persona nav pārkāpusi Ceļu satiksmes noteikumus, nekādā mērā nenosaka piešķirtā soda veidu un apmēru par pirmo izdarīto pārkāpumu.

Proti, Ceļu satiksmes likuma 43.6 panta trešā daļa par pārkāpumu, kas fiksēts ar tehniskiem līdzekļiem (fotoiekārtas vai videoiekārtas), neapturot transportlīdzekli, paredz personai uzlikt attiecīgajam pārkāpumam noteikto minimālo naudas sodu.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 149.pantā ir uzskaitīti soda apmēri par braukšanas ātruma neievērošanu.

Piemērs:

Par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 41 kilometra stundā līdz 50 kilometriem stundā ar transportlīdzekli, kura pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 160 līdz 220 eiro.

Ja pārkāpums fiksēts ar fotoradaru, atbilstoši Ceļu satiksmes likumam personai uzliek noteikto minimālo naudas sodu – minētajā gadījumā tie būtu 160 eiro.

Sīkāku informāciju var meklēt LV portāla publikācijā Fotoradari. No pārkāpuma fiksācijas līdz soda samaksai.

Vienlaikus vēršam uzmanību, ka LAPK 37. panta pirmā daļa paredz, ka lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā var uzsākt ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā no pārkāpuma izdarīšanas dienas. Tas nozīmē, ka pastāv iespēja ar fotoradaru fiksēto sodu saņemt tikai pēc pusgada.

Savukārt administratīvo pārkāpumu pārbaudi un nomaksu var veikt valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv.