Lasīšanai: 1 minūte

Kas ir nakts darbs

J
jautā:
13. novembrī, 2018
Mareks

Uzdevuma izpildē tieku iesaistīts no plkst. 04.00 līdz plkst.10.00 un no plkst.18.00 līdz plkst.23.59. Jautājums: vai nakts laiks no plkst. 04.00 līdz 06.00 (2 stundas) un no plkst. 22.00 līdz 23.59 (2 stundas), kopā 4 stundas, ir uzskaitāms kā nakts stundas?

A
atbild:
20. decembrī, 2018
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Saskaņā ar Darba likuma 138. panta pirmo daļu nakts darbs ir ikviens darbs, ko veic nakts laikā vairāk nekā divas stundas. Ar nakts laiku saprotams laikposms no pulksten 22 līdz 6.

Ņemot vērā, ka konkrētajā situācijā darbinieks vienas diennakts laikā strādāja nakts darbā vairāk nekā divas stundas, abi norādītie nakts laika periodi ir jāskaita kopā.