Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Cik lielā attālumā no ēkas var atrasties koks

J
jautā:
16. oktobrī, 2018
Juris Rudzinskis

Cik lielā attālumā (pilsētā) no privātmājas drīkst atrasties koks (liepa)? Pie manas mājas viens aug 1 m attālumā, otrs – 1,5 m. Vai ir tādi noteikumi, kas nosaka drošu attālumu no dzīvojamās mājas?

A
atbild:
19. oktobrī, 2018
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs

Nav noteikumu, kuros būtu noteikts attālums, kādā no būves jāatrodas kokam. Ja iedzīvotājs pierāda (sertificēta arborista atzinums), ka koks negatīvi ietekmē ēkas tehnisko stāvokli, būvvalde izsniedz koka ciršanas atļauju ar samazinātu zaudējuma atlīdzības koeficientu (0,1).

Savukārt ir noteikumi, kuros ir atrunāta procedūra jaunbūves gadījumā, – jaunbūvi drīkst būvēt tādā attālumā no koka, lai netiktu skarta koka vainaga projekcijas zona.