Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai dokumentācija ir jāsaskaņo būvvaldē

J
jautā:
05. martā, 2024
Guntis

Labdien! Jautāšu vēlreiz par ventilācijas sistēmas bloķēšanu ar gaisa nosūcējiem no plīts. Ja ir gāzes plīts, tad nedrīkst pieslēgt. Kā rīkoties, ja ir elektriskā plīts? Vai ir vajadzīgs projekts un būvatļauja no būvvaldes? Jaunajos projektos atļauj uzstādīt ar ogļu filtriem, rekuperācijas sistēmu bez pieslēgšanās ventilācijas sistēmai. Lūdzu sniegt konkrētu atbildi, nevis formālu.

A
atbild:
13. martā, 2024
Rīgas dome
Pilsētas attīstības departaments

Lai uzstādītu elektrisko iekārtu, pašvaldības būvvaldē būvniecības ieceres dokumentācija nav jāsaskaņo. Pašvaldības būvvalde nekontrolē iekārtas uzstādīšanu. Papildus norādām, ka arī 119. sērijas ēkās ir iespējams uzstādīt iekārtu ar ogļu filtriem, rekuperācijas sistēmu bez pieslēgšanās ventilācijas sistēmai.