Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kāpēc tik lieli komunālie parādi

J
jautā:
07. septembrī, 2018
Inese

Labdien! Atnāca rēķins par 2015. gada komunālo parādu. Pamatsumma 920,33 eiro, gala summa, kas uzrādīta, ir parāds ar procentiem 1219,78 eiro, nokavējuma procenti 444,40 eiro, PVN 256,15 eiro. Summa samaksai 1920,33 eiro. Trīs gadus netika sūtīts neviens ziņojums par parādu. Rēķins izrakstīts 01.09.2015., samaksāt līdz 30.09.15. Tagad atnāca vēstule par parādu. Vai summas procenti nav pārmērīgi uzpūsti?

A
atbild:
11. septembrī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Ieteiktu pieprasīt parāda summas atšifrējumu, tai skaitā arī uzrēķinātajiem procentiem. Tādā veidā Jūs varēsiet saprast, kā šī summa ir veidojusies un par kādiem pakalpojumiem. Savukārt par procentu lielumu varu norādīt, ka Jums jāskatās, kāds ir noslēgts līgums un kādi nokavējuma procenti tur ir paredzēti, un tad jāsalīdzina ar pieprasītā parāda atšifrējumu.