Pensija un nepilnas slodzes darbs

J
jautā:
16. augustā, 2018
Gunta

No 15. jūnija esmu pensionāre, bet līdzšinējā darbavietā strādāšu nepilnu slodzi. Algas grāmatiņa, cik saprotu, man jāpārceļ uz pensiju. Un to es elektroniski izdarīju. Vai uz mani attiecas darba likumdošana par pamatdarba vietu? Kur es varu sīkāk iepazīties, kādas ir nepilnu slodzi strādājoša pensionāra tiesības?

A
atbild:
22. augustā, 2018
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Ina Samoilova, Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto valsts pensija ir ienākums, no kura ieturams iedzīvotāju ienākuma nodoklis (turpmāk – IIN), piemērojot neapliekamo minimumu. 2018. gadā neapliekamais minimums pensijām ir 250 eiro mēnesī.

Ja algas nodokļa grāmatiņā kā galvenā ienākuma gūšanas vieta ir norādīta Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, tad tiek piemēroti arī papildu atvieglojumi, ja uz tādiem ir tiesības, piemēram, papildu atvieglojumi par invaliditāti. Savukārt, piesaistot algas nodokļa grāmatiņu darba devējam, VSAA papildu atvieglojumus par invaliditāti valsts pensijai vairs nepiemēros, bet joprojām tiks piemērots neapliekamais minimums pensijām – 250 eiro mēnesī.

Jautājumā par darba likumdošanu iesakām vērsties pie darba devēja.