Nokavējuma procenti, līgumsodi un tiesas izdevumi nav uzskatāmi par galveno parādu

J
jautā:
19. jūlijā, 2018
Vita

Labdien!

Interesējos par maza apmēra prasības iesniegšanu tiesā.

Aizdevu naudu. Taču parādnieks atsakās atdot. Pamatsumma ir 1500 EUR, un saskaņā ar līgumu varu vēl prasīt nokavējuma procentus, kas uz šo brīdi jau krietni pārsniedz pamatsummu.

Maza apmēra prasības maksimālais summas apmērs prasības iesniegšanas dienā nedrīkst pārsniegt 2100,00 EUR.

Vai šī summa 2100 EUR ir galējā summa - pamatparāds, procenti, tiesāšanas izdevumi VAI 2100 EUR pamatparāds un procenti + tiesāšanās izdevumi papildus.

A
atbild:
26. jūlijā, 2018
Tieslietu ministrija
Lana Mauliņa, Komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste

Lūdzu ņemt vērā, ka maza apmēra prasības tagad sauc par vienkāršoto procedūru lietām un tām ir apstiprinātas arī jaunas veidlapas. Konkrētajā gadījumā Jums būs jāaizpilda veidlapa “Prasības pieteikums vienkāršotajā procedūrā par naudas piedziņu”.

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 250.19 panta otro daļu vienkāršotās procedūras lietu tiesnesis ierosina uz rakstveida prasības pieteikuma pamata, ja galvenais parāds prasības iesniegšanas dienā nepārsniedz 2500 euro. Nokavējuma procenti, līgumsodi un tiesas izdevumi nav uzskatāmi par galveno parādu, līdz ar to tie var tikt rēķināti papildus galvenajam parādam.