VDI amatpersonas rīcību var apstrīdēt

J
jautā:
13. jūlijā, 2018
Laimīgā

Ja es vēršos VDI un ziņoju, ka darba devējs neaprēķina un neizmaksā A darbnespējas lapu, VDI inspektoram, ierodoties uzņēmumā un [konstatējot] elektroniski redzamo A darbnespējas lapu, ir jāliek par pienākumu apmaksāt?

Inspektore pēc pārbaudes man atbildēja, ka uzņēmumā neesot saņemti pierādījumi par to, ka vienas stundas laikā esmu ziņojusi par darba nespēju, tāpēc neuzskata par pienākumu to maksāt.

Darba attiecības tika pārtrauktas darbnespējas lapas laikā, jo bija abpusēja vienošanās, bet četras dienas bija vēl darba attiecību laikā.

VDI atsakās pieņemt manus pierādījumus, kas ir manas SMS, sūtītas diviem vadītājiem un grāmatvedei pēc vizītes pie ārsta. Vai VDI inspektore rīkojas pareizi?

A
atbild:
07. augustā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Neraugoties uz Jūsu sniegto situācijas aprakstu, informācija nav pietiekama, lai to vērtētu pēc būtības.

Jums var ieteikt atbilstoši Valsts darba inspekcijas likuma 13. panta pirmajai daļai vērsties ar iesniegumu pie VDI direktora par Valsts darba inspekcijas amatpersonas izdotā administratīvā akta vai faktiskās rīcības apstrīdēšanu.