Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma naudu izmaksā kopā ar algu

J
jautā:
02. oktobrī, 2012
Kristīne Sedliņa

Vai atvaļinājuma nauda var tikt ieskaitīta kopā ar darba algu?

A
atbild:
11. oktobrī, 2012
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darba likuma 69.pants (Darba samaksas izmaksas laiks) nosaka: samaksu par atvaļinājuma laiku un darba samaksu par līdz atvaļinājumam nostrādāto laiku izmaksā ne vēlāk kā vienu dienu pirms atvaļinājuma.

Tātad, ja darbinieks dodas atvaļinājumā, viņam ir jāizmaksā gan atvaļinājuma nauda, gan alga līdz atvaļinājuma dienai.

Darba likuma 71.pantā (Darba samaksas aprēķins) darba devējam ir noteikts pienākums, izmaksājot darba samaksu, izsniegt darba samaksas aprēķinu (jeb algas lapiņu) un pēc darbinieka pieprasījuma ir pienākums šo aprēķinu izskaidrot.