Lasīšanai: 1 minūte

Komandējuma izdevumu apmaksa jāprasa pirms komandējuma

J
jautā:
07. jūnijā, 2018
Jānis

Labdien! Vai komandējuma dienas nauda jāizmaksā pirms komandējuma, vai arī darba devējs to var pierēķināt nākamajai algai? Otrajā gadījumā darbiniekam uzturēšanās izmaksas nākas kompensēt no saviem līdzekļiem. Paldies!

A
atbild:
19. jūnijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

MK noteikumu Nr. 969 11. punkts nosaka, ka pēc darbinieka rakstiska pieprasījuma atlīdzināt noteikumos minētos izdevumus darba devējs izsniedz avansu eiro vai konvertējamā valūtā.

Tādējādi darbiniekam, dodoties komandējumā, ir jāiesniedz iesniegums, kurā jānorāda komandējuma mērķi un jālūdz apmaksāt attiecīgos izdevums, kā arī izsniegt avansā naudu konkrētu izdevumu segšanai.

Ja pēc komandējuma ir radušies papildu izdevumi, darba devējam jāiesniedz tos pamatojoši dokumenti, lai veiktu apmaksu. Tāpat jārīkojas, ja izsniegtā avansa summa nav iztērēta, – sadarbībā ar grāmatvedību jāiesniedz darba devējam avansa norēķins.