Labdien! Bērnu tēvam ir uzturlīdzekļu parāds gan man, gan valstij. Zvērināta tiesu izpildītāja pārdeva izsolē parādnieka nekustamo īpašumu, bet man no tā netika neviens cents. Vai tas ir likumīgi, ka ZTI sedz savus izdevumus un valsts, bet maniem bērniem netiek pilnīgi nekas (ņemot vērā, ka pārdots, iespējams, mantojums)?
Ir grūti sniegt atbildi, nezinot visus lietas faktiskos apstākļus un to, kādi vēl prasījumi (lietas) bija tiesu izpildītāja lietvedībā. Vispārējā kārtība paredz – ja no atgūtajiem naudas līdzekļiem nav iespējams segt visus piedzinēju prasījumus, tad tie tiek apmierināti Civilprocesa likumā noteiktajā secībā.
Civilprocesa likuma 621. panta pirmā daļa nosaka: no summas, ko tiesu izpildītājs piedzinis no parādnieka, vispirms sedz sprieduma izpildes izdevumus, no pārējās summas apmierina piedzinēju prasījumus, kas pamatoti ar šā tiesu izpildītāja lietvedībā esošiem izpildu dokumentiem.
Civilprocesa likuma 622. panta noteikumi nosaka: ja no parādnieka piedzītās summas nepietiek, lai apmierinātu visus prasījumus pēc izpildu dokumentiem, šī summa sadalāma starp piedzinējiem šajā likumā noteiktajā secībā, ja atsevišķā likumā kādiem piedzinējiem nav noteiktas priekšrocības.
Katras nākamās kārtas prasījumi tiek apmierināti pēc iepriekšējās kārtas prasījumu pilnīgas apmierināšanas.
Pirmās kārtas prasījumi ir:
Otrajā kārtā apmierināmi prasījumi par nodokļiem un nenodokļu maksājumiem budžetā.
Trešajā kārtā apmierināmi fizisko personu prasījumi par tādu zaudējumu atlīdzināšanu, kas nodarīti to mantai ar noziedzīgu nodarījumu, ja zaudējumu atlīdzināšana noteikta, pamatojoties uz tiesas spriedumu civillietā vai administratīvo pārkāpumu.
Ceturtajā kārtā apmierināmi visi pārējie prasījumi.
Savukārt Civilprocesa likuma 627. pants nosaka kārtību, kā tiek sadalīti naudas līdzekļi, ja tiek pārdots nekustamais īpašums, kas ir apgrūtināts ar ķīlu: no naudas, kas saņemta par pārdoto ar ķīlu apgrūtināto kustamo mantu, vispirms sedzami sprieduma izpildes izdevumi, pēc tam apmierināmi prasījumi šādā secībā:
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!