Atvaļinājumu grafiks un iesniegums

J
jautā:
18. aprīlī, 2018
Svetlana Savcenkova

Labdien! Sakiet, lūdzu, vai ir obligāti rakstīt iesniegumu par atvaļinājumu, ja ir atvaļinājuma grafiks? Paldies!

A
atbild:
27. aprīlī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Katrs uzņēmums ir tiesīgs iekšējās kārtības noteikumos noteikt sev pieņemamāko variantu atvaļinājumu piešķiršanas kārtības noteikšanai, ievērojot Darba likumā noteikto kārtību. Būtībā atvaļinājuma grafiku izstrādā ar mērķi laikus saplānot darbinieku atpūtu un viņu aizvietošanu.

Darba likuma 150. panta pirmais un otrais punkts paredz, ka atvaļinājumu grafiku sagatavo darba devējs pēc konsultēšanās ar darbiniekiem, pēc iespējas ņemot vērā viņu vēlmes. Ar atvaļinājumu grafiku un tā grozījumiem iepazīstināmi visi darbinieki, un tam jābūt pieejamam ikvienam darbiniekam. Tātad šis grafiks ir darba devēja apstiprināts, un pie tā arī izpildes puses pieturas.

Ja Jūs atvaļinājumā dodaties saskaņā ar grafikā paredzēto laiku, iesniegums darba devējam par atvaļinājuma piešķiršanu nebūtu jāraksta. Iesniegums būs jāraksta, ja, piemēram, Jūs vēlaties atvaļinājumu izmantot citā laikā, nekā tas ir norādīts grafikā. Tāpat iesniegums būs jāraksta, ja atvaļinājuma naudu vēlaties saņemt nevis vienu dienu pirms atvaļinājuma, bet nākamajā darba samaksas reizē.