Lasīšanai: 1 minūte

Vai var pastaigāties gar ezeru pie Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja

J
jautā:
17. aprīlī, 2018
Kriss

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja teritorija ir nožogota, līdz ar to, nesamaksājot ieejas maksu, formāli it kā nevar piekļūt un pastaigāt gar ezeru (Juglas ezers), kas būtu uzskatāms par tauvas joslu. Vai es drīkstu doties pastaigāties gar ezeru, nemaksājot par ieeju, jo dodos uz ezeru pastaigā tauvas joslas platumā, nevis lai aplūkotu eksponātus? Likums par Brīvdabas muzeju īpaši neko par to nepasaka.

A
atbild:
18. jūnijā, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja statuss ir noteikts 2012. gada 18. decembra Ministru kabineta noteikumos Nr. 925 “Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja nolikums”, kur netiek skarts jautājums par muzeja teritoriju, platību un robežkoordinātām.

Savukārt 2002. gada 4. jūnija Rīgas domes saistošo noteikumu Nr. 29 “Juglas ezera apsaimniekošanas noteikumi” 3.5.1. punkts nosaka, ka tauvas joslas bezmaksas lietošana ir paredzēta kājāmgājējiem.

Līdz ar to jautājuma autoram par interesējošo situāciju būtu nepieciešams griezties tieši pie Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktores.