Kā var uzzināt vēsturisko informāciju par to, kam pirms privatizācijas piederēja īpašums (daudzdzīvokļu māja) – valstij vai pašvaldībai? Vai tad īpašnieks valsts nav vienāds ar pašvaldību?
1. Nekustamos īpašumus un ar tiem saistītās tiesības saskaņā ar Zemesgrāmatu likumu nostiprina zemesgrāmatās. Zemesgrāmatas ir visiem pieejamas, un to ierakstiem ir publiska ticamība. Valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā ziņas par īpašumu meklējamas pēc šādiem parametriem:
Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas mājaslapā atrodama sīkāka pamācība, kā Jūs interesējošās ziņas iegūstamas. Jāņem gan vērā, ka tas ir maksas pakalpojums.
2. Valstī ir trīs nekustamā īpašuma piederības veidi: valsts īpašums, pašvaldības īpašums un privātais īpašums. Privatizācijai tika nodotas gan valstij, gan pašvaldībām piederošas dzīvojamās mājas, un šo procesu regulē likums “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”. Kā skaidro Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš, abu īpašuma veidu privatizācijas nosacījumi iedzīvotājiem bija vienādi, taču tie tika atšķirīgi administrēti. Pašvaldībām piederošo dzīvojamo māju privatizāciju organizēja un uzraudzīja pilsētu un novadu pašvaldību dzīvojamo māju privatizācijas komisijas, bet valsts dzīvojamo māju – VAS “Privatizācijas aģentūra”. Šāds kompetenču sadalījums pastāv joprojām.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!