TĒMA: Mājoklis

Dzīvoklis ar īrnieku

J
jautā:
04. aprīlī, 2018
Patrīcija

Sveicināti! Vēlos iegādāties dzīvokli, kuram kā apgrūtinājums ir īrnieki ar līgumu, kurš noslēgts pagājušā gadsimta beigās un ir beztermiņa. Īrnieki maksā smieklīgi mazu summu (ap 60 eiro) par 80 m² lielu dzīvokli Rīgas centrā. Pati šobrīd īrēju dzīvokli, bet labāk izvēlos iegādāties dzīvokli un maksāt šo summu, kuru tagad tērēju īrei, kredītmaksājumam. Vai ir kāds reāls pamatojums manā gadījumā izlikt īrniekus, neierādot citu dzīvesvietu (ja man pat pašai tādas nav, tikai īrētais dzīvoklis)? Pieņemu, ka paši īrnieki izvākties nebūs ar mieru (ja dotos pie viņiem vienoties), ņemot vērā, ka par tādu cenu Rīgas centrā citu īres dzīvokli neatrast. Varbūt tomēr ir kāda iespēja no īrniekiem atbrīvoties, lai pati varētu apmesties šajā dzīvoklī?

A
atbild:
09. aprīlī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Īres līgums būs saistošs jaunajam īpašniekam. Dzīvojamo telpu īres līgumus var izbeigt, tikai pamatojoties uz likumu “Par dzīvojamo telpu īri” (parāds, īpašums tiek bojāts, ēka avārijas stāvoklī, tiek veikts kapitālais remonts, nelikumīga nodošana apakšīrē). Vēl varu atzīmēt, ka gadījumā, ja ir pamats prasīt līguma izbeigšanu un īrnieka izlikšanu, ja īrnieks dzīvokli neatbrīvo, tad būs jāvēršas tiesā ar attiecīgu prasības pieteikumu. Vai Jūsu gadījumā būs pamats īres līguma izbeigšanai, ir jāvērtē, vai ir kāds no likumā norādītajiem pamatiem.