Datu regula un informācijas par veselību izpaušana pacienta tuviniekiem

J
jautā:
20. februārī, 2018
Ilze

Pierakstot vizītē pie ārsta savu omīti, kurai ir 85 gadi un problēmas ar atmiņu, no medicīnas darbinieka saņēmu brīdinājumu, ka ar maiju stāsies spēkā personu datu aizsardzības likums un vairs nebūs iespējams man kā trešajai personai veikt pierakstu omītes vietā pie ārsta, atcelt vizīti vai kā citādi būt iesaistītai. Jautājums pavisam vienkāršs – ko tagad darīt? Omītei ir pieklājīgs vecums, pie tam problēmas ar atmiņu. Līdz šim visus pierakstus pie ārstiem, uz procedūrām, zāļu iegādi veicu es. Omīte, jau izejot no ārsta kabineta, var būt aizmirsusi, ko ārsts viņai stāstīja, kādas zāles jālieto, kādas pārbaudes jāveic, kad jānāk atkārtoti. Vecs cilvēks ne saprot, ne izrunāt var medicīnas terminus, kur nu vēl saprast ārstu saīsinājumus nosūtījumā. Ko tagad varu darīt, lai palīdzētu omītei, bet medicīnas iestādes darbinieki mani neaizraida prom un neatsakās sniegt jelkādu informāciju par omītes veselību un nepieciešamo ārstēšanu?

A
atbild:
29. martā, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Atbildot uz Jūsu jautājumu, LV portāls ir sagatavojis plašāku skaidrojumu “Vai mazmeita drīkst pavadīt vecmāmiņu pie ārsta”.