TĒMA: Mājoklis

Tiesības saņem palīdzību no pašvaldības dzīvokļa jautājumā

J
jautā:
13. decembrī, 2017
Toms

Biju cietumā, kad ar manu piekrišanu dzīvoklis, kur es biju pierakstīts kā ģimenes loceklis, bija atsavināts, turklāt mana dzīvesvieta bija anulēta. Likumā "Par palīdzību dzīvokļa jautājuma risināšanā" noteikts, ka pašvaldība var atteikt uzņemt uzskaitē, jo nav pagājuši 5 gadi pēc dzīvokļa atsavināšanas. Sakiet, lūdzu, tieši no kura datuma jāskatās: 1) no datuma, kad tika noslēgta vienošanās par dzīvojamās telpas atsavināšanu vai 2) no dienas, kad bija man anulēta dzīvesvieta? Jo vienošanās bija norādīts, ka 2 nedēļu laikā es izrakstīšos, bet to neesmu izpildījis, līdz ar to anulēšana bija vēlāk. Paldies!

A
atbild:
18. decembrī, 2017
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājuma risināšanā" 2. pants nosaka, ka palīdzību pašvaldībā var saņemt šajā likumā noteiktās personas, kuras ar pašvaldības domes vai tās deleģētas institūcijas lēmumu atbilstoši šā likuma noteikumiem atzītas par tiesīgām saņemt palīdzību. Tātad šī tiesību norma paredz, ka persona var pretendēt uz palīdzību dzīvokļa jautājuma risināšanā, ja attiecīgā pašvaldība ar savu lēmumu personu ir atzinusi par tiesīgu saņemt palīdzību. Tas nozīmē, ka tikai pēc pašvaldības lēmuma par personas atzīšanu par tiesīgu saņemt palīdzību dzīvokļa jautājuma risināšanā ir apskatāmi pārējie fakti. Turklāt personu loku, kurām ir nepieciešama palīdzība, ir tiesīga noteikt konkrētā pašvaldība.