TĒMA: Tieslietas

Nosacītas atbrīvošanas gadījumā tiesas vai iestāžu uzliktie pienākumi ir jāpilda

J
jautā:
23. novembrī, 2017
Dace

Vai ir iespējams pārsūdzēt Jelgavas tiesas lēmumu, kas skar lēmumu par cietumsoda pagarināšanu, ja cilvēks jau ir atbrīvots? Apmeklēja probāciju un tās programmu, taču dažas reizes neieradās uz probācijas lekcijām, jo atradās darbā. Taču probācija to neuzskatīja par vērā ņemamu iemeslu, un cilvēks tika izslēgts no probācijas programmas.

A
atbild:
08. janvārī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Aldis Liepiņš, zvērināts advokāts

Kriminālprocesa likuma 643. panta ceturtā daļa noteic: ja nosacīti pirms termiņa atbrīvotais bez attaisnojoša iemesla nepilda kriminālsodu izpildi reglamentējošajā likumā paredzētos vai Valsts probācijas dienesta noteiktos pienākumus, rajona (pilsētas) tiesas tiesnesis pēc notiesātā dzīvesvietas, pamatojoties uz Valsts probācijas dienesta iesniegumu, var pieņemt lēmumu par neizciestās soda daļas izpildi.

Šādu lēmumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā tikai par Kriminālprocesa likuma 651. pantā noteikto procesuālo prasību neievērošanu. Jāņem vērā, ka sūdzības iesniegšana neaptur lēmuma izpildi.